TOP 5 porad na udane wakacje z dziećmi za granicą

TOP 5 porad na udane wakacje z dziećmi za granicą

O ile podróżowanie we dwoje nie stanowi wielkiego problemu, a improwizowanie to nawet atut takiego wyjazdu, o tyle wakacje z dzieckiem za granicą to już prawdziwe wyzwanie i należy je zaplanować w odpowiedni sposób. Co zrobić, aby urlop z dzieckiem był wspaniałym wspomnieniem zarówno dla nas, jak i dziecka? Na co zwrócić uwagę, aby nasz wyjazd nie zamienił się w koszmar? Oto 5 punktów, na które warto zwrócić uwagę planując rodzinne wakacje za granicą.

Długość lotu

Jest wiele rodzin, które lecą w dalekie rejsy, a ich pociecha przez cały czas trwania lotu smacznie śpi. Niestety w większości przypadków maluchy zamknięte na małej przestrzeni i zmuszone do siedzenia w jednym miejscu zamieniają się w małe diablątka. Wtedy warto wybrać kierunek wakacji, który lot będzie miał krótki. Jeśli Twoje dziecko źle znosi podróż, jest bardzo aktywne i trudno mu usiedzieć w jednym miejscu wybieraj kierunki takie jak Grecja, Bułgaria, Turcja lub Albania, gdzie lot trwa do 2 godzin. Odradzamy przeloty na Wyspy Kanaryjskie lub do Egiptu, ponieważ lot z Polski trwa średnio od 3 do 4 godzin. Wakacje z Katowic pozwalają na dużo krótszy lot niż wakacje z Warszawy. Warto również pamiętać, żeby zabrać do bagażu podręcznego ulubioną zabawkę lub tablet, aby dziecko zajęło się czymś w samolocie. Super last minute samolotem z Katowic znajdziecie Państwo na

lot samolotem z dzieckiem katowice

Pogoda

Wakacje kojarzą nam się z piękną, bezchmurną pogodą, ale warto przed wyjazdem sprawdzić średnie temperatury występujące na danym kierunku. Jeśli wybierzemy się w lipcu do Turcji to musimy liczyć się z tym, że żar będzie lał się z nieba, a temperatura będzie oscylować w granicach 40 stopni. Pamiętajmy w tym przypadku o zabraniu ze sobą kremów z wysokim filtrem. Warto przy wyborze hotelu zwrócić uwagę również czy klub animacyjny jest zadaszony, aby dzieci nie bawiły się w samym słońcu. Równie poważnym problemem co wysokie temperatury są zimno i wiatr. Klienci często zapominają, że nie wszędzie w każdym miesiącu jest ciepło. Urlop na Wyspach Kanaryjskich w marcu może wiązać się z silnymi wiatrami, więc warto pamiętać o dodatkowej bluzie lub czapeczce dla dziecka.

udane wakacje z dziećmi

Wakacje z animacjami dla dzieci

W opisach hoteli mamy wyszczególnioną sekcję „z myślą o dzieciach” lub „dla dzieci” i tam znajdziemy wszystkie informacje jakie atrakcje zapewnia hotel dla naszych dzieciaków. Warto zwrócić na to uwagę wybierając wczasy z animacjami dla dzieci, ponieważ obecnie mamy w ofercie hotele z ogromnymi Aquaparkami, lunaparkami, a nawet zoo, z którego nasze dziecko będzie mogło bezpłatnie korzystać przez cały nasz pobyt. Co więcej nasi polscy organizatorzy wysyłają z Polski specjalnie wyszkolonych animatorów, którzy przygotowują kluby animacyjne w języku polskim, więc rano nasze dziecko będzie mogło pograć w siatkówkę lub porysować, a wieczorem potańczy na mini disco. Ostrzegamy tylko, że dziecko po takich atrakcjach w hotelu niechętnie będzie chciało wracać do domu.

Odległość do plaży i jej struktura

Jesteście fanami plażowania, a Wasze dziecko cały dzień bawiłoby się na wakacjach w piasku? Po pierwsze warto zwrócić uwagę jaka jest rzeczywista odległość hotelu od plaży. Hotelarze często chwalą się, że ich hotel jest oddalony od plaży o 200metrów, w rzeczywistości okazuje, że w prostej linii to może jest 200metrów, ale uliczkami wychodzi pół kilometra lub więcej. Mieliśmy przypadek, że hotel reklamował się, że jest oddalony od plaży o 100metrów, okazało się na miejscu, że 100 metrów w dół, ponieważ znajdował się na klifie, a droga na plażę była po schodach. Biorąc ze sobą w tym przypadku wózek dla dziecka mamy utrudniony dostęp do plażowania. Drugim problemem może być struktura plaży, upewnij się, że przypadkiem nie jest betonowa lub kamienista, jeżeli oczywiście preferujecie piasek jak nad Bałtykiem. Warto zgłosić się do agenta turystycznego, które ma doświadczenia w sprzedaży hoteli, widział je na własne oczy i może zagwarantować, że na miejscu nie spotkamy się z niemiłą niespodzianką. Wybierając na swoje wakacje Chorwację lub wyspy greckie warto upewnić się jak wygląda plaża. Może na miejscu okazać się bardzo wąska, kamienista lub jak w przypadku Chorwacji nawet betonowa.

szeroka plaża dla dzieci

Transfer z lotniska

Warto zwrócić uwagę przy rezerwacji wakacji jak daleki jest transfer autokarem z lotniska do hotelu, ponieważ wiele osób decydując się na dany hotel nie liczy się z tym, że może spędzić w autokarze nawet 3-4 godziny i nagle wybór krótkiego lotu będzie zupełnie bezsensu.  Choroba lokomocyjna to częsta choroba wieku dziecięcego i nie warto, aby dziecko już na początku wakacji źle się czuło, a rodzic martwił się stanem dziecka. Przed wyborem oferty należy sprawdzić jak daleko znajduje się hotel, który nam się podoba od lotniska, na którym będziemy lądować.

wczasolandia mysłowice kontakt

Zainspirowaliśmy Cię? Pojawiły się pytania? Skontaktuj się z nami w wygodny dla Ciebie sposób.
Zadzwoń już teraz:
Infolinia Pn – Pt 9:00 – 20:00
513166100
lub napisz przez:
Messenger